Oracle VM VirtualBox (5) Rozšiřující balík (Extension Pack)

VirtualBox je šířen pod licencí GNU/GPL. Ve výchozí instalaci jsou tedy obsaženy pouze balíky, které této licenci odpovídají. Rozšiřující balík (Extension Pack), již pod tuto licenci nespadá, a je proto distribuován zvlášť. Tento balík obsahuje například virtuální ovladače pro USB 2.0 nebo VirtualBox Remote Desktop Protocol, pro podporu vzdálené plochy.

Seriál o virtualizaci s Oracle VM VirtualBox

Instalace VirtualBox Extension Pack

Rozšiřující balík je možné si bezplatně stáhnout na domovské stránce VirtualBoxu. Je potřeba, aby verze Rozšiřujícího balíku korespondovala s nainstalovanou verzí VirtualBoxu.

Po stažení poklepejte na soubor balíku (VirtualBox Extension Pack). Otevře se vám rozhraní VirtualBoxu společně s jednoduchým instalačním průvodcem. Pro pokračování klikněte na Instalovat.

Dostáváte se k licenčním podmínkám. Pokračujete tlačítkem Souhlasím.

Dochází k instalaci balíčku doplňků. Celý proces netrvá déle, než několik sekund. Po dokončení se zobrazí informační okno, které vám oznámí, že instalace doplňků proběhla úspěšně.

Tím je rozšiřující balík nainstalován a vy můžete povolit řadič USB 2.0. V prostředí VirtualBoxu klikněte nejprve na ikonu ozubeného kola Nastavení.

Následně vyberte v levém sloupci USB a zatrhněte možnost Povolit USB 2.0 (EHCI) řadič. Nakonec vše potvrďte OK a máte hotovo.

Zdroj

1 Response to “Oracle VM VirtualBox (5) Rozšiřující balík (Extension Pack)”


Leave a Reply