Oracle VM VirtualBox (4): Přídavky pro hosta


Přídavky pro hosta (Guest Additions) jsou balíkem ovladačů a aplikací, potřebných pro plnohodnotný chod virtuálního stroje. Obsahují například ovladače virtuálního grafického a síťového adaptéru nebo zpřístupňují tzv. Režim plynulého přechodu (Seamless Mode). Ten zobrazuje na ploše hostitelského systému jednotlivá okna virtuálního systému jako jeho vlastní. V tomto díle vás provedeme instalací Přídavků pro hosta krok za krokem.

Seriál o virtualizaci s Oracle VM VirtualBox


Instalace Přídavků pro hosta

Přídavky pro hosta (Guest Additions) jsou k dispozici jak pro Microsoft Windows, tak pro Linux a Solaris. Pro jejich instalaci si nejprve spusťte virtuální stroj a z horního menu zvolte nabídku Zařízení > Instalovat Přídavky pro hosta.

Otevřete vložené virtuální DVD a spusťte soubor VBoxWindowsAd­ditons.exe. Spustí se jednoduchý průvodce instalací doplňků Oracle VM VirtualBox Guest Additions. Pokračujte dále tlačítkem Next.

V následujícím dialogovém okně, máte možnost si vybrat, kam budou Přídavky pro hosta nainstalovány. Ponechte zde výchozí složku a pokračujte kliknutím na tlačítko Next.

Dostáváte se k volbě komponent. Zde opět ponechejte vše ve výchozím stavu a pokračujte kliknutím na Install.

Po instalaci je ještě potřeba celý virtuální stroj restartovat tlačítkem Finish. Po restartu je již vše připraveno a vy máte k dispozici plnohodnotný virtuální stroj se všemi dostupnými doplňky.

Zdroj

0 Responses to “Oracle VM VirtualBox (4): Přídavky pro hosta”


  • No Comments

Leave a Reply