VMware Player (1) Stažení a instalace


VMware Player je virtualizačním nástrojem s omezenou funkcionalitou, která je pro nekomerční osobní použití k dispozici zdarma. VMware Player sice postrádá některé důležité funkce, oproti VMware Workstation je však pro začátečníky, nebo méně náročné uživatele výbornou volbou. V prvním díle vás provedeme jeho instalací. 


Seriál o virtualizaci s VMware Workstation Player

 

Stažení a instalace

VMware Player je dostupný ve dvou variantách – VMware Player a VMware Player Plus. První varianta je pouze pro domácí použití. Verze Player Plus je pak placenou verzí, určenou pro nasazení v komerčním prostředí.

VMware Player na rozdíl od VMware Workstationu postrádá značné množství funkcí. Z těch nejdůležitějších například Snímky (Snapshots). Podrobné rozdíly mezi zmíněnými produkty najdete ve srovnávacím článku v odkazech na konci.

Stažení a instalace VMware Playeru

VMware Player je dostupný ke stažení na stránkách společnosti VMware. Zde si můžete vybrat verzi pro Microsoft Windows nebo Linux. Po kliknutí na instalační soubor se spustí samotná instalace programu VMware Player. Abyste mohli pokračovat v instalaci, klikněte na tlačítko Next.

Instalační průvodce umožňuje změnit cílovou složku programu. Ve většině případů ponecháváme uvedenou cestu k adresáři, proto pokračujte Next.

Program vám nabízí automatickou kontrolu aktualizací při startu. Jelikož se doporučuje udržovat software aktuální, můžete ponechat políčko Check for product updates on startup zaškrtnuté.

Instalační průvodce zahrnuje možnost volby zasílání anonymních statistik o využívání programu VMware Player, společnosti VMware. Zaslaná data slouží ke zlepšování VMware Playeru. Zda se chcete zasílání anonymních informací zúčastnit nebo ne, je pouze na vás. Pro pokračování opět klikněte na Next.

VMware Player vytvoří zástupce na ploše (Desktop) a v nabídce Start (Start Menu Programs folder). Pokud některý z těchto zástupců nechcete vytvářet, odškrtněte jej. Pokračujte – Next.

Po kliknutí na Continue, začne probíhat samotný proces instalace.

Po dokončení instalace klikněte na Finish. Tímto je virtualizační nástroj VMware Player nainstalován ve vašem počítači.

vmware-workstation-player-12#####Odkazy

1 Response to “VMware Player (1) Stažení a instalace”


Leave a Reply