Pozvánka na přednášku: CZWUG_Praha – Virtualizační řešení pro Windows platformu (Michal Zobec), 19. listopadu 2009

Chtěl bych vás pozvat na svou první přednášku která bude o virtualizaci. Přednáška je konána v rámci Pražské pobočky sdružení Windows User Group česká Republika (WUG).
Continue reading ‘Pozvánka na přednášku: CZWUG_Praha – Virtualizační řešení pro Windows platformu (Michal Zobec), 19. listopadu 2009’

VMware Server 2.0.0, build 116503 vydán


Společnost VMware, známý výrobce virtualizačního SW dnes vydala souběžně nové verze svých produktů. Virtualizaci pro desktopy VMware Workstation 6.5.0 a virtualizaci pro servery VMware Server 2.0.0.

Co je nového?

Nová verze se vyznačuje novým webovým rozhraním které výrazně rozšiřuje možnosti práce s VMware Server (v podstatě je již jako povinný „doplněk“). Rozšířila se podpora USB včetně USB 2.0 a především je podporována mnohem širší spektrum operačních systémů.
Continue reading ‘VMware Server 2.0.0, build 116503 vydán’

VMware Server 2.0, build 84186 Beta 2 vydán


VMware pracuje na novém virtuálním serveru – VMware Server 2.0. Mezi jeho nové klíčové vlastnosti patří:

  • VI Web Access: VI Web Access enables you to perform host and virtual machine configuration on VMware Server 2.0. This intuitive web-based interface provides a simple and flexible tool for virtual machine management.
  • VMware Remote Console: VMware Remote Console enables you to interact with the guest operating system on the host or a remote system. After you install it as a Web browser add-on, it can run independently from VI Web Access.

    Continue reading ‘VMware Server 2.0, build 84186 Beta 2 vydán’