Oracle VM VirtualBox: VirtualBox není zadarmo (aktualizováno)


U programu VirtualBox v současné době vlastněné společností Oracle (poté co Oracle koupil společnost Sun) vzniká jeden velmi častý omyl – všichni si myslí že VirtualBox, protože je opensource, je (či dokonce musí být) zdarma. Je to způsobeno tím že VirtualBox má k dispozici zdrojové kódy nabízené pod licenční smlouvou GNU/GPL v2. Jak to tedy je? Je VirtualBox zadarmo, či není?
Continue reading ‘Oracle VM VirtualBox: VirtualBox není zadarmo (aktualizováno)’

Srovnání VMware Player, VMware Player Plus a VMware Workstation


Společnost VMware nabízí pro virtualizaci na desktopu několik zajímavých produktů. VMware Player, který je úplně zdarma. Novinku VMware Player Plus. Komerční virtualizační nástroj VMware Workstation. Abychom případným zájemcům o virtualizaci na desktopu usnadnili rozhodování, připravili jsme srovnávací tabulku. Dozvíte se z ní, jak se jednotlivé programy odlišují svými funkcemi a za jakou cenu je můžete pořídit.
Continue reading ‘Srovnání VMware Player, VMware Player Plus a VMware Workstation’

VMware Workstation (1): Licencování VMware Workstation a Microsoft Windows 7/8


Podobně jako při instalaci do vašeho počítače, či notebooku, je třeba i u virtuálního stroje zapotřebí dbát na dodržování licenčních podmínek software. Licenčními podmínkami se musíte zabývat jak ve vztahu k virtualizačnímu softwaru, tak také k operačním systémům, které chcete instalovat do virtuálních strojů v něm vytvořených. Musíte si tedy koupit nejen například VMware Workstation, ale také Windows, které chcete instalovat do virtuálního stroje. Jak řešit tuto problematiku, kolik který software stojí a proč je licencování s Windows 8 jednodušší se dozvíte v tomto článku.

Continue reading ‘VMware Workstation (1): Licencování VMware Workstation a Microsoft Windows 7/8’