Těžká konkurence VMware – Microsoft Hyper-V Server 2008 ke stažení


Microsoft právě udělal další krok v boji se společností VMware. Dokonce se jedná o historický milník – Microsoft kvůli tomu začal nabízet Windows Server 2008 zdarma. A o co vlastně jde? Znáte virtualizační roli Hyper-V ve Windows Server 2008? Tak teď ji začal Microsoft nabízet zdarma spolu s operačním systémem pod názvem Microsoft Hyper-V Server 2008.

Do této chvíle měl VMware Server výhodu – mohl se nabízet zdarma včetně kompletního řešení s nějakým Linuxem. Tím byl systém virtualizace založený na platformě Windows v nevýhodě. Museli jste zakoupit licenci na hostitelský systém. Nyní můžete za hostitelský systém ušetřit – virtualizace serverů na platformě Windows jde provést za podstatně nižší cenu.

A jaké jsou vlastnosti nového Hyper-V Serveru?

Rozšířené verze DOSBox


Chybí vám v DOSBoxu více funkcí? Třeba paralelní port? Nebo skutečná síťová karta? Všechno tohle najdete v nekterých z neoficiálních modifikacích. Nejznámější z nich je HAL 9000's Mega Build a gulikoza's build. Zatím co modifikace od HAL 9000 se soustřeďuje na funkcionalitu a funkci DOSBoxu jakožto plnohodnotného virtualizačního nástroje, gulikoza se zaměřuje na hraní a 3D akceleraci.

Nejširší nabídkou funkcí mimo oficiální verzi DOSBoxu disponuje HAL 9000 Mega Build, který je vybaven 18 úpravami.

Continue reading ‘Rozšířené verze DOSBox’