Pozvánka na přednášku: CZWUG_Praha – Virtualizační řešení pro Windows platformu (Michal Zobec), 19. listopadu 2009

Chtěl bych vás pozvat na svou první přednášku která bude o virtualizaci. Přednáška je konána v rámci Pražské pobočky sdružení Windows User Group česká Republika (WUG).
Continue reading ‘Pozvánka na přednášku: CZWUG_Praha – Virtualizační řešení pro Windows platformu (Michal Zobec), 19. listopadu 2009’

Virtualizační nástroje v podnikovém prostředí


Chtěli byste provozovat současně v jednom počítači Windows a Linux? Chcete provozovat nezávisle služby poštovního serveru a webového serveru bez potřeby dokupovat další počítač? Požadujete spolehlivý běh serveru a přitom chcete otestovat nové jádro v Linuxu nebo Service Pack ve Windows? Všechny tyto věci můžete provádět současně na jednom jediném počítači a dokonce bez restartů díky virtualizaci. Virtualizace je proces, při kterém je vytvořen virtuální počítač s veškerými HW komponentami jakými je obvykle vybaven. Takto vytvořený počítač funguje jako nezávislý stroj, který neovlivňuje svůj hostitelský systém. Virtu­alizačních nástrojů existuje poměrně velké množství, proto vám nabídnu malý přehled nejznámějších z nich.

Continue reading ‘Virtualizační nástroje v podnikovém prostředí’