Microsoft Windows Virtual PC 7 a Windows XP mod již bez HW virtualizace (HAV)

Po vydání Windows 7 a Windows Virtual PC 7 se asi Microsoft setkal s velkým počtem požadavků na odstranění požadavku na HAV (podpora virtualizace na úrovni hardware) pro běh Windows Virtual PC 7. Po instalaci níže uvedené opravy bude tento požadavek z Microsoft Windows Virtual PC 7 odstraněn a můžete virtualizaci provozovat na jakémkoli dostatečně výkonném počítači s dostatkem RAM a výkonu procesoru.
Continue reading ‘Microsoft Windows Virtual PC 7 a Windows XP mod již bez HW virtualizace (HAV)’

Pozvánka na přednášku: CZWUG_Praha – Virtualizační řešení pro Windows platformu (Michal Zobec), 19. listopadu 2009

Chtěl bych vás pozvat na svou první přednášku která bude o virtualizaci. Přednáška je konána v rámci Pražské pobočky sdružení Windows User Group česká Republika (WUG).
Continue reading ‘Pozvánka na přednášku: CZWUG_Praha – Virtualizační řešení pro Windows platformu (Michal Zobec), 19. listopadu 2009’

Microsoft Windows Virtual PC 7 – jen pro Windows 7

Součástí nových Windows 7 (všechny verze kromě edice Starter) má být nová verze virtualizačního nástroje, které se jmenuje (jak už bývá zvykem) Windows Virtual PC 7. Finální verze se možná bude distribuovat jako aktualizace přes službu Windows Update – zatím je k dispozici jen v podobě aktualizace (soubor MSU).

Co umí Windows Virtual PC 7 nového?

Windows Virtual PC 7 má tyto nové vlastnosti: