VMware Workstation (7): Klonování virtuálních strojů


Funkce klonování umožňuje vytvoření nové instance z již existujícího virtuálního stroje. Výhodou je především urychlení celého procesu vytváření virtuálních strojů, kdy není potřeba znovu absolvovat zdlouhavou instalaci. Díky funkci klonování tak můžete mít během několika kliknutí připravený další virtuální stroj se stejným softwarem a nastavením, jako má jeho zdroj. V tomto díle se dovíte, jak s funkcí klonování pracovat a jaký je rozdíl mezi plným a linkovaným klonem.
Continue reading ‘VMware Workstation (7): Klonování virtuálních strojů’

VMware Workstation (6): Práce se snímky


Snímky (Snapshoty) jsou jednou z nejdůležitějších funkcí VMware Workstationu. Umožňují totiž zachytit stav virtuálního stroje v daném okamžiku a později se k tomuto stavu vrátit nebo jej jednoduše smazat. Takto lze velmi snadno obnovit celý operační systém během několika okamžiků, bez potřeby reinstalace nebo využívání dodatečných aplikací pro jeho obnovu. Navrácením stavu ze zvoleného snímku, dojde ke kompletní obnově dat, včetně nastavení, které bylo přítomno v době vytváření snímku. Jak využívat všech výhod práce se snímky vám ukážeme v tomto díle seriálu o VMware Workstationu.
Continue reading ‘VMware Workstation (6): Práce se snímky’

VMware Workstation (5): Soubory tvořící virtuální stroj


Virtuální stroj se skládá z jednotlivých souborů. Tyto soubory jsou umístěny ve výchozí složce, zvolené při jeho vytváření. Jedná se o konfigurační soubory, soubory pevných disků, obsahu paměti RAM a další související soubory. Abychom získali lepší představu o složení virtuálního stroje, podíváme se na ty nejdůležitější z nich.
Continue reading ‘VMware Workstation (5): Soubory tvořící virtuální stroj’